Junak M20, tani szosowy turystyk.

Junak M20, maszyna która niestety nie zdobyła wielkiej popularności na naszym rynku, czy jest czego żałować?

Na dzień prezentacji motocykla, była to po prostu kolejna chińska maszyna z polskim logiem na zbiorniku, do tego z małym i słabym silnikiem, więc czym miała by zachęcić potencjalnych kupujących ? Na dzień prezentacji w 2011r, nikt nie przejmował się downsizingiem, a kategorii A2 nikt jeszcze nie posiadał, bo nie istniała takowa ( wprowadzona w 2013 ).

Maszyna ta wpadła w moje ręce, głównie z dwóch powodów. Fabrycznie nowy i wystarczająco duży by wygodnie mnie pomieścić, co nie jest takie oczywiste nawet przy większych silnikowo maszynach. Po dłuższym użytkowaniu okazało się to nie jedyne zalety.

Silnik może nie zachwyca dynamiką i ogólnie kulturą pracy, nie mniej wystarcza do sprawnego poruszania się w mieście, i komfortowego latania w trasy przy świetnym spalaniu, i rewelacyjnym zasięgu na jednym tankowaniu.

Spory prześwit i miękki zawias, w połączeniu z dual sportowymi oponami, spokojnie pozwoli na zjechanie z utwardzonych dróg. To kolejna ciekawostka, motocykl przedstawiany jako miejski naked, tak naprawdę można podciągnąć pod klasę małych advenczerów. Jak w większości przypadków, chińczycy uwielbiają kopiować z innych, w tym przypadku „inspiracją” była ewidentnie mała Varadero.

Tak dochodzimy do sedna, czemu maszyna ta nie osiągnęła popularności. Moim zdaniem pojawiła się za wcześnie, i została przedstawiona nie koniecznie w dobry sposób. Plus jest taki, że dziś w dobie stale rosnącej popularności motocykli ADV, Junak M20 może być naprawdę dobrą, i co ważne tanią propozycją do zakupu.

Więcej o motocyklu, usłyszycie w filmiku poniżej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matcin
Matcin
1 rok temu

Motocykl praktycznie nie występuje w ogłoszeniach ? a sam bym możliwe że bym zakupił po Suzuki frewindzie ?